See veebisait kasutab kolmandate osapoolte küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust.
Vaikimisi on lubatud ainult olulised küpsised. Lisateavet selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame ja kuidas saate oma seadeid muuta.

Suverehvid: Millal võib suverehvid alla panna 2024 aastal?

Suverehvid

Millal võib suverehvid alla panna 2024 aastal?

Kevade saabumine toob endaga kaasa lume sulamise ja üle Eesti levivad esimesed ootusärevad rehvivahetuse järjekorrad. Siiski, seadus seab piirangud suverehvide kasutusele enne 1. märtsi, mis tähendab, et vaatamata stabiilsele 5-kraadisele soojusele, on naastrehvid siiski kohustuslikud kuni märtsi esimese päevani. Eesti kliima on tuntud oma ettearvamatuse poolest, ja lumesaju võimalus aprillis ei ole haruldane. See tekitab küsimuse, millal on 2024. aastal kõige sobivam aeg suverehvide paigaldamiseks?

Suverehvid on lubatud kasutada alates 1. märtsist kuni 1.detsembrini

Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1.maist kuni 15. oktoobrini

suverehvid

Rehvivahetuseks aega broneerides tuleb arvestada mitmeid asjaolusid:

  • Sõiduoskused ja kogemused
  • Pikaajaline ilmaprognoos
  • Auto tehniline olukord

Märtsi alguses ei pruugi olla kohe mõistlik aeg rehvivahetuseks, kuna Eesti kevadilm võib olla erakordselt heitlik. Musta jäät ja libedust esineb veel ka märtsikuus, mis teeb suverehvidega sõitmise jäistes oludes riskantseks nii juhile kui ka kaasliiklejatele. Oluline on hinnata jooksvat ilmastikku ja vaadata üle pikemaajaline ilmaprognoos. Kui termomeeter näitab ööpäevaringselt enam kui 7 kraadi sooja, võib hakata kaaluma rehvivahetust.

Samuti on oluline arvestada oma sõidukogemust ja -oskusi talvistes tingimustes. Need autoomanikud, kes läbivad aastaringselt suuremaid vahemaid, on paremini ettevalmistatud libedatel teedel toimetulekuks. Kui ilm kõigub ja sõiduki tehniline seisund on hea, ei pruugi veel olla õige aeg naastrehvidest loobuda. Vastutustundlik lähenemine, auto regulaarne hooldus ja rehvivahetuse ajastamine vastavalt isiklikele vajadustele on võtmetähtsusega. Naastrehvide kasutamine on lubatud kuni 1. mai, kuid soovituslik on vahetada rehvid suverehvide vastu hiljemalt 1. aprilliks.

Kontrolli suverehvid olukorda enne rehvivahetust

Enne aja reserveerimist rehvivahetuse jaoks on oluline üle vaadata oma suverehvide seisukord. Kuigi seadusega on määratud suverehvide minimaalseks mustrisügavuseks 1,6 mm, on turvalisem ja soovitatavam hankida uued rehvid, kui mustri sügavus on 3-4 mm või rohkem. Rehvimustri sügavuse kontrollimine on lihtne toiming ja selleks ei ole tingimata vaja erivahendeid – sobib kasutada ka tavalist joonlauda või näiteks kaheeurost münti.

Samuti on oluline pöörata tähelepanu rehvi servade liigsele kulumisele. Kui märkate, et rehvi sisekülgedel tulevad nähtavale kiud, viitab see veosilla valele seadistusele. Sellise kulumise vältimiseks on mõistlik aeg kokku leppida sillareguleerimiseks. Valesti seadistatud veosillad on tihti rehvide lõhkemise ja sellest tulenevalt liiklusõnnetuste põhjuseks. Tagamaks sõiduohutust, kontrollige kindlasti suverehvide seisukorda enne nende vahetamist.

Kuidas valida sobivaid suverehvid?

Valiku tegemisel tuleks arvestada mitmeid olulisi aspekte. Esiteks, oluline on mõista oma sõiduharjumusi ja -vajadusi, kuna erinevad rehvid on disainitud vastama erinevatele sõidutingimustele. Näiteks, kui suurem osa teie sõidust toimub maanteedel, võiksite kaaluda rehve, mis on optimeeritud kõrgeks kiiruseks ja pakuvad suurepärast stabiilsust. Linnaliikluses sõitjatele sobivad paremini rehvid, mis tagavad hea haarduvuse ja kiire reageerimise pidurdamisel.

Teiseks, pidage silmas rehvide kulumiskindlust ja kütusesäästlikkust. Mõned rehvid on valmistatud vastupidavamatest materjalidest, mis pikendavad nende eluiga ja vähendavad pikas perspektiivis kulusid. Samuti võivad mõned rehvid vähendada kütusekulu tänu oma väiksemale veeretakistusele.

Kolmandaks, ärge unustage rehvimustrit ja sügavust. Sügavam muster ja spetsiifilised disainielemendid, nagu vesiliu vähendamiseks mõeldud sooned, võivad parandada rehvide sooritusvõimet märjal teekattel.

Neljandaks, kaaluge brändi mainet ja rehvide arvustusi. Tuntud tootjad nagu Michelin, Bridgestone, Continental jt on investeerinud aastaid arendusse ja testimisse, et pakkuda turvalisi ja usaldusväärseid rehve. Online-arvustused ja testitulemused võivad anda hea ülevaate rehvide käitumisest erinevates olukordades.

Viiendaks, veenduge, et valitud rehvid sobivad teie sõiduki tüübi ja suurusega. Ebasobivad rehvid võivad mõjutada auto juhitavust ja ohutust.

Kokkuvõttes, suverehvide valikul on oluline lähtuda isiklikest vajadustest, sõidustiilist ning arvestada nii ohutusnõuete kui ka majanduslikkusega.

Allpool leiate üksikasjalikuma teabe selle kohta, millist tüüpi rehve milliseks hooajaks soovitatakse kasutada. (Ametliku rehvikasutuse info leiate Transpordiameti kodulehelt.)

Te võite võtta ühendust meie klienditeenindusega, et saada pakkumine ja broneerida aeg rehvivahetuseks.

Turvalist liiklemist!