See veebisait kasutab kolmandate osapoolte küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust.
Vaikimisi on lubatud ainult olulised küpsised. Lisateavet selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame ja kuidas saate oma seadeid muuta.

Rehvirõhu andur – müük ja paigaldus

Rehvirõhu andur - müük ja paigaldus

Alates 1. novembrist 2014 on Euroopa Liidus müüdavatele uutele autodele kohustuslik rehvirõhu jälgimise süsteem (TPMS) vastavalt Euroopa Liidu standardile 2010/48EC. See nõue on sisse viidud sõidukite ohutuse suurendamise eesmärgil, et vähendada liikluses õnnetusi, mis on tingitud valesti täis pumbatud rehvidest.

Euroopa Liit kehtestas direktiivi, mille kohaselt peavad kõik uued sõiduautod ja väikekaubikud olema varustatud TPMS-iga, et jälgida rehvirõhku reaalajas. TPMS hoiatab juhti, kui mõne rehvi rõhk langeb alla lubatud piiri, samuti tuvastab see süsteemi enda võimalikud rikked. Kasutatakse kahte tüüpi TPMS-tehnoloogiat: otsene, mis mõõdab rõhku rehvis olevate andurite abil, ja kaudne, mis kasutab ABS-süsteemi andureid rehvirõhu hindamiseks.

TPMSi kasutuselevõtt on Euroopas parandanud liiklusohutust, aidates juhtidel hoida rehvirõhk optimaalsel tasemel, mis parandab sõiduki juhitavust, pidurdustõhusust ja kütusesäästlikkust.

Rehvirõhu andur – müük ja paigaldus

Autosõber pakub rehvirõhuandurite müügi ja paigalduse teenust. Rehvirõhuandurid, mis paiknevad rehvi ventiilide juures, tuleb programmeerida vastavalt konkreetsele sõidukile. Andurite paigaldus ja programmeerimine nõuab spetsiaalset seadmet, mida leidub professionaalsetes teeninduspunktides, nagu Autosõber.

Rehvirõhuandurid aitavad vältida liigset kütusekulu ja rehvide enneaegset kulumist, mis on tingitud ebapiisavast rehvirõhust. Samuti vähendavad need liiklusõnnetuste riski, tagades parema kontrolli sõiduki üle. Rehvirõhuandurite keskmine eluiga on umbes 5 aastat, pärast mida tuleks neid kontrollida ja vajadusel välja vahetada. Rehvivahetuse periood on ideaalne aeg andurite kontrollimiseks ja vajadusel nende hoolduseks või asendamiseks.

TPMS-süsteemide tootjad on tõestanud, et andurite kasutamine aitab säilitada optimaalset rehvirõhku, mis omakorda aitab vähendada kütusekulu ja pikendada rehvide eluiga, vähendades seeläbi hoolduskulusid ja parandades teeliikluse ohutust.

Rehvirõhu andur – müük ja paigaldus

Allpool leiate üksikasjalikuma teabe selle kohta, millist tüüpi rehve milliseks hooajaks soovitatakse kasutada. (Ametliku rehvikasutuse info leiate Transpordiameti kodulehelt.)

Te võite võtta ühendust meie klienditeenindusega, et saada pakkumine ja broneerida aeg rehvivahetuseks.

Turvalist liiklemist!