See veebisait kasutab kolmandate osapoolte küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust.
Vaikimisi on lubatud ainult olulised küpsised. Lisateavet selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame ja kuidas saate oma seadeid muuta.

Kuidas õigesti autot pesta?

Autopesula Tallinn - Autosõber

Autopesula

Selles artiklis räägib Autosõber autopesula, kuidas autot korralikult pesta.

  1. Eemaldage mustus ja jahutage kere

Sügisel, talvel ja kevadel on kere sageli paksu mustuse kihiga kaetud, mis takistab aktiivse vahu toimimist. Suvel võib kere temperatuur tõusta kuni 80 °C, mistõttu vaht kuivab liiga kiiresti ega jõua piisavalt mõjuda. Enne vahu pealekandmist loputage mustus ja muda maha või jahutage kere veega.

autopesula Tallinn

  1. Peske kere aktiivse vahuga

Detailimispesu algab kontaktivaba vahu pesuga. Segage vaht vastavalt tootja juhistele ja kandke see kerele, alustades esistangest ja lõpetades radiaatorivõrega. Selline pealekandmise järjekord vähendab aega, mille jooksul vaht mõjub esituledele. See on oluline, sest vaht võib esitulede läbipaistva plastiku järk-järgult kollaseks muuta. Pärast pealekandmist laske vahul reageerida mustusega. See võtab talvel 4-5 minutit ja suvel 2-3 minutit. Loputage vaht samas järjekorras, kuid alustades esituledest.

Kontaktivabadel pesudel kasutatakse agressiivset vahtu, mille leeliselisus ületab 11 pH. Selline vaht lahustab mustuse kiiresti, kuid kahjustab värvikatet, tulesid ja kroomi. Kahefaasilise pesu jaoks kasutatakse leeliselist, vahemikus 7–10 pH, vahtu.

autopesula

  1. Peske rattad ja raskesti ligipääsetavad kohad

Pärast kere pesemist alustage raskesti ligipääsetavate kohtade pesemist: rattad, rattakoopad, radiaatorivõre, kummitihendid ja embleemid. Iga piirkonna puhastamine võtab paar minutit, seega kandke vahtu järgemööda. Puhastamiseks kasutatakse spetsiaalseid harju ja pintslit.

Erinevate tootjate harjadel võivad olla erinevad kujud. Üldiselt peaks hari olema pehmete harjastega, samas kui velgede puhastamise harjadel peaks olema keskmise jäikusega harjased. Rehvide puhastamies harjased peaksid aga olema kõvad ja võivad sisaldada metallharjaseid. Käepide ei tohiks olla metallist ega sisaldada metallist lisandeid.

autopesula

  1. Peske kere šampooni ja käsnaga

Järgmine etapp on käsitsi pesu kahe ämbri meetodil, mis on vajalik staatilise mustuse eemaldamiseks. Ühes ämbris peab olema puhas vesi ja teises vahutav šampoon. Samuti peab kasutama kahte käsna: üks ülemise osa jaoks ja teine ​​rohkem määrdunud alumise osa jaoks.

Käsnad peavad olema spetsiaalsed, laiade pooridega, et pidada kinni abrasiivseid osakesi. Šampoonid võivad olla erinevad, olenevalt edaspidistest ülesannetest. Kui lisa kaitsekatteid ei kavandata, võib šampoon olla taastav ja läiget andev. Peamine nõue šampoonile on madal pH tase.

Liigutused auto pesemisel peaksid olema sirged. Pärast kahe-kolme kereosa läbimist tuleb käsn loputada puhta veega ämbris. On veel üks oluline punkt – pesemiseks on vaja mitte seepi, vaid vahtu, mis moodustub pinnale seebilahuse. Vaht toimib padjana, mis takistab käsna kokkupuudet kerega ja kerele jäänud abrasiivsete osakestega.

autopesula tallinn

  1. Kuivatage

Mikrokiudrätikud sobivad ideaalselt kuivatamiseks. Erinevalt populaarsest kunstlikust seemisnahast hoiavad mikrokiud abrasiivseid osakesi kiudude vahel ja kriimustavad kere vähem. Tavalise sedaani kuivatamiseks on vaja kuut rätikut: kaks kere jaoks, kaks klaaside jaoks, üks velgede jaoks ja üks tuulutusavade jaoks.

Kuivatamisel peaksid liigutused olema sirged. Isegi kui kerel tekib mikrokriimustus, on see nähtav ainult teatud nurga all. Juhuslike ja ringikujuliste liigutuste korral on kriimustus nähtav iga nurga alt.

Meie autopesula ootab teid, aja saad broneerida kasutades allolevat linki.

booking.autosober.ee